VOLVO CAR – КИЇВ АЕРОПОРТ
27.05.2024 EUR / UAH = 43.95
+38 044 591 70 70

Останнє дизельне авто Volvo виготовлять до початку 2024 року

ostannye_dizelne_avto_volvo

19 вересня на тижні кліматичних змін у Нью-Йорку Volvo Cars однією із перших в автоіндустрії оголосила про припинення виробництва моделей із дизельним двигуном. Останнє дизельне авто Volvo виготовлять вже до початку 2024 року.

Volvo Cars електрифікує весь модельний ряд до 2030 року, а кліматично нейтральною компанія стане до 2040 року. Це один із найамбітніших планів трансформації автовиробника у безвуглецевий бізнес.

Минулого року компанія ухвалила рішення припинити розробку нових двигунів внутрішнього згоряння, тому більше не інвестує у це кошти. У листопаді 2022 року була продана частка Volvo Cars в Aurobay, спільному підприємстві, що містило активи двигунів внутрішнього згоряння.

«Електричні силові агрегати – це майбутнє. Вони перевершують двигуни внутрішнього згоряння: створюють менше шуму та вібрацій. Потребують менше витрат на обслуговування та мають нульові викиди у вихлопній трубі,говорить Джим Роуен, виконавчий директор Volvo Cars. — Компанія зосереджена на створенні широкого портфоліо електромобілів преміум сегменту, що виправдають очікування клієнтів від Volvo. Це ключова частина реакції компанії на зміну клімату».

Необхідність термінових дій

Людство зіштовхнулося із надзвичайною кліматичною ситуацією – це підкреслила ООН у нещодавньому звіті про глобальний кліматичний аналіз. Діяти потрібно вже зараз і Volvo Cars готова до цього.

«Зараз, у критичний для планети та людства час, світ потребує лідерства, наголосив Джим Роуен. — Настав час, коли лідери у різних галузях та політиці мають бути сильними та рішучими, впроваджуючи значущі дії для боротьби зі зміною клімату. Volvo Cars виконує свою роль і заохочує колег, а також політичних лідерів у всьому світі, – виконувати свою».

Андерс Керрберг, головний спеціаліст зі сталого розвитку Volvo Cars, підкреслить необхідність таких дій на заході коаліції Accelerating to Zero (A2Z) на тижні кліматичних змін у Нью-Йорку. Коаліція A2Z, започаткована на кліматичному саміті COP27, забезпечує багатосторонню платформу для підписантів Глазгоської декларації про транспортні засоби з нульовим рівнем викидів, учасником якої є і Volvo Cars.

Платформа A2Z дозволяє Volvo Cars співпрацювати та координувати дії з іншими учасниками для досягнення спільної мети коаліції. А це – 100 % світових продажів нових автомобілів і фургонів із нульовими викидами вуглецю до 2040 року та не пізніше 2035 року на ключових ринках.

Власна мета Volvo Cars щодо електрифікації є більш амбітною. А беручи участь у тижні кліматичних змін, компанія прагне надихнути інших на сміливіші дії проти зміни клімату.

Світоглядні зміни

Припинення виробництва моделей із дизельним двигуном до початку 2024 року демонструє швидкість трансформації автомобільної промисловості та попит споживачів в умовах кліматичної кризи.

Чотири роки назад частка ДВЗ на ринку Європи була ключовою: більшість проданих на континенті у 2019 році Volvo були із дизельними двигунами, тоді як продажі електромобілів лише починалися.

Відтоді тенденція змінилася. Це пов’язано зі зміною попиту, жорсткішими правилами щодо викидів та все більшою популярністю електричних моделей.  Наразі більшість продажів Volvo у Європі – електрифіковані автомобілі з повністю електричною або гібридною трансмісією.

Зменшення дизельних автомобілів на вулицях міста позитивно впливає на якість повітря. Попри те, що в них менші викиди СО2, ніж у бензинових двигунах – дизельні все одно забруднюють повітря в населених пунктах через вміст газів, а зокрема оксиду азоту.